Felsőjakabszállási Általános Iskola

6. A nemzeti érték rövid, szöveges bemutatása, egyedi jellemzőinek és történetének leírása, a megjelölt szakterületi kategória indokolása (amennyiben nemzetiséghez kapcsolódó érték, a nemzetiségi vonatkozások, a nemzetiséghez való kötődés bemutatása):

Előzmények: Szabadjakabszállás pusztai iskolái I-II-III.

I. „1889. évben építtette Szabadszállás iskolaszéke a cseretelep mellett lévő úgynevezett öreg iskolát, mostani nevén Izsáki úti iskolát. Az iskola nádfödeles, deszka mennyezetes, mint a korabeli iskolák. Egy tanterme és tanítói lakása van. Ebben az iskolában 1889/90. tanévben kezdődött a tanítás. Első tanítója F. Szabó József, kecskeméti származású volt. Rokonsága

(F. Szabó György) ma is él Jakabszálláson. A tanulók száma 70-75 volt. A tanítás október végén, november elején kezdődött és május 1-én végződött. ”

II. „Ebben az időben egy tanító már nem tudta ellátni az iskoláskorú gyermekek oktatását. Ezért 1884-től vándortanítók, úgynevezett tarisznyás tanítók is oktatták a gyermekeket. Ezek házról házra járva ellátásért végezték munkájukat. Ezen próbáltak segíteni a lakosok azzal, hogy épületet ajánlottak fel oktatás céljára azzal, hogy azt templomnak is használják. Ez az iskola az alsó részen Kun István tanyája mellett volt, mely 1938-ban leégett. Itt a tanítás 1905 őszén kezdődött meg. (Újabb források szerint 1884-től már Török János itt tanított!)

Első tanítója Derdák György volt. Tanítás mellett a kántori teendőket is ellátta.”

III. „A község lakóinak száma állandóan szaporodott. Dr. Bindfeld Lajos majorjában kapott bérelt helyet az iskola. Egy szobát tanteremnek használtak. Itt lakott a tanító is, szoba, konyhás lakásban. A tanítás 1908. októberében kezdődött. Az első tanító Vörös János volt. Tanítványainak száma 84 volt, az ismétlősökkel együtt 102.”

Ez a három iskola látta el az I. világháború előtt és alatt az ifjúság oktatását. Ebben az időben már elég sűrűn lakott puszta volt. Nagybirtok is alakult. Egyik Felsőjakabszálláson

az ún. Vezsenyi, majd Sikari major. Ez később a Szigeti család tulajdonába került.

A kastély ma is áll, Sántha György kecskeméti tanár tulajdona. A másik nagygazdaság Dr. Bindfeld Lajos birtoka. Itt volt az iskola is. Ez később Beretvás Istvánné, majd Windisch nevű szerb sertéskereskedő vásárolja meg. A kastélyban 18 szobás lakást használ. Parkírozott kertet készít. 25 kh. szőlője és gyümölcsöse van. Szeszfőzdét alapít. A birtok később Faragó, majd a Felföldi család tulajdonába kerül. Mivel a kecskemétiek ismerték Jakabszállást, sokan vásároltak itt birtokot. Így sok ún. úri birtok keletkezett itt. Ezek közül ma a Sikari-féle kastély áll. Parkjában díszfák és díszcserjék gyönyörködtetik a látogatókat. Platánfái vetekszenek a Margit sziget platánfáival.”

„Ebben az időben, a század elején új iskolák is létesültek. A Windisch-féle majorban Felföldi Sándor lett a gazda és nem engedte át a helyiségeket az iskola céljára. Így új iskola létesítését határozták el. 1928-ban felépült a mai Wolford dűlői iskola. Tanítója 1924 óta, a Windisch-féle majorban tanító Dotzauer (Dombai) Ilona tanítónő lett. Ma is tanít a Központi Iskolában Renner Béláné néven. Egész életének munkássága Jakabszálláson folyt le. „

Fenti idézetek forrása: Palánkai István: Jakabszállás története HNF 1965

Szabadjakabszállás puszta lakossága egyre gyarapodott. 1924-től önálló községgé szerveződött. A iskolakötelesek nagy száma miatt, ez az három iskola is kevésnek bizonyult.

Felsőjakabszállási iskola, IV. számú róm. kat. elemi népiskola, Szent István Népiskola 1934-1992

„A felsőjakabszállási részről korábban 6-7 kilométernyi távolságról jártak a gyermekek a hozzájuk legközelebbi, de messzi távol eső I. sz. községi iskolába. Szükségessé vált az újabb 4. iskola megépítése, melyet Klebersberg Kunó iskolaépítési programja tett lehetővé.

Az építkezést akadályozta az a körülmény is, hogy nem rendelkeztek megfelelő telekkel.

Sári János és neje Ördög Katalin felajánlottak 2000 négyszögöl telket az iskola számára.

Így épült fel az iskola a felsőjakabszállási vasúti megállóval szemben. Az iskola építésével Főző Béla kiskunfélegyházi építészt bízták meg. Az épület 1932. szept. havában készült el. Az iskola felszerelése még húzódott, mert a padok csak 1933. szeptemberében érkeztek meg.

1933. december 18-án foglalta el állását Pigniczki István (Palánkai István) pálmonostorai származású tanító. A tanítás 1934. január 2-án kezdődhetett meg.

Évek során a felsőjakabszállási iskola is szűknek bizonyult. 1957-ben 3 tanerősre fejlődött.

Egy tanulócsoport ideiglenesen a Seitz féle tanyában volt elhelyezve.

1959-ben egy tantermet és egy tanítói lakást építettek mellé. Így 3 tanulócsoport tanulhat jó körülmények között. Jelenlegi tanítók: Mészáros Lászlóné, Szűcs Imre, Szűcs Imréné.”

A fenti idézetek forrása: Palánkai István: Jakabszállás története HNF 1965

A felsőjakabszállási iskola legelső tanítója Palánkai (Pigniczki) István.

A Palánkai család 1960-ig lakott és tanított ezen a helyen. A tanító úr a kezdetektől, 1933-tól, majd házasságkötése után is itt élt feleségével. Gyermekeik itt születtek.

Palánkai István (született: Pigniczki István) 1912. augusztus 11-én született Csengelén.

Nős, felesége Somfai Ilona. Gyermekei: Palánkai Tibor (1938), Palánkai Márta (1943).

Palánkai István 1933-1967-ig tanított Jakabszálláson, 1956-1967-ig iskolaigazgatói megbízatásban. Palánkai István hosszantartó súlyos betegség után hunyt el, 1967-ben.

A felsőjakabszállási iskola tanítói voltak:

Palánkai István 1933-1956, Rigó Sándor 1934-35, Hacker Lenke1943-44,

Somfai Klára 1944-45, Palánkai Istvánné Somfai Ilona 1953-1960, Száraz Erzsébet1957-59, Mészáros László1957-59, Mészáros Lászlóné Száraz Erzsébet1960-69,

Szűcs Imre 1959-70, Szűcs Imréné Márkli Ibolya 1959-70, Tánczos Éva 1968-69,

Marton Gyuláné 1970-71, Virág József 1969-72, Szerdahelyi Andorné 1972- 1992

A felsőjakabszállási iskola utolsó tanítója Szerdahelyi Andorné.

Nyugdíjba vonulása után 1992-ben az iskola végleg bezárja kapuit.

Pedagógusok a szolgálati lakásban:

Palánkai István és családja 1933-1960

Mészáros László és családja, 1960-1969

Szűcs Imre és családja 1959-1970

Marton Gyuláné és családja 1970-1971

Virág József és családja 1969-1972

Szerdahelyi Andorné és családja 1972-1992

A külső iskolaépületet a Bács-Kiskun Megyei Levéltár bérelte évtizedeken át.

Jelenleg az Önkormányzat tartja rendben a tulajdonában lévő épületeket, melyet

terveik szerint Klebersberg Iskolamúzeummá szeretnének alakítani.

7. Indokolás az értéktárba történő felvétel mellett:

A felsőjakabszállási, avagy a köznyelvi kifejezéssel felsőjakabi vagy Palánkai iskolaként ismert épület generációk sorának adott otthont. Itt tanultak dédszüleink, nagyszüleink, szüleink, de a jelen sorok írója is itt tanulhatta meg az ábécét. Nem csak iskola volt, nem csak tanítottak, neveltek is. Előre köszönésre, tiszteletadásra, jó modorra, illemre, erkölcsre, tisztességre, helytállásra. Nekünk az iskola az otthonunk volt. Az összevont évfolyamok családias légköre biztonságot adott. Sokat tanultunk egymástól. Szeretetet kaptunk, szeretetet adtunk. A tanító néni / bácsi szava számunkra a „Szentírás” volt.

Ezen iskolánk is a Klebersberg népiskolai programnak köszönhetően épült meg.

Nagyon szép és minőségi épület. Méltó helye van az Értéktári gyűjteményeink sorában.

Idézzük csak fel Klebersberg Kuno kultuszminiszter úr csodálatosan megvalósult tervét:

„Népiskola-politikáját, a nagy arányú analfabetizmus elleni tevékenységet és a népiskolák sorának építését az az eszme vezérelte, hogy ezzel megteremtse a társadalom piramisának széles és biztos talapzatát. Klebelsberg kidolgozta országunk népiskolai hálózatának kiépítési programját.”

„Az 1926. évi VII. törvény rendelkezett az érdekeltségi népiskola megteremtéséről. A törvény szerint ún. körzetek kialakításával – melyek három, illetve öt kilométer sugarú körben helyezkednek el – meg kell teremteni az elemi iskolák létrejöttének lehetőségét. A törvény kötelezte a törvényhatóságokat és a birtokosokat a népiskolák létrehozására, akár önnön fizikai és anyagi áldozatuk árán is. 3 év alatt 5000 tanyai tanterem épült Magyarországon. A modern épületek fala már nem vályogból készült, hanem téglából, padlózatuk vörösfenyőből készült, hatalmas ablakaik voltak és palatetőjük. Háromszobás tanítói lakás is tartozott hozzájuk, az udvaron téglából épült WC-vel. Ezek az új tanyasi iskolák lettek a tanyavilág kultúrközpontjai, ahol könyvtár is volt, valamint gramofonnal és filmvetítő gépekkel voltak felszerelve. Gazda-, iparos- és olvasókörök tarthatták itt összejöveteleiket.”

„Klebelsberg még arra is figyelt, hogy az új tanítói lakásokba úgy kerüljenek a fiatal tanítónők és tanítók, hogy ezzel növelhesse az összeházasodás és letelepedés lehetőségét. A pedagógusképzésre különben is nagy gonddal ügyelt, és azt hangsúlyozta, hogy a „magyar oktatótól, kezdve a kis óvónőn fel az egyetemi tanárig” azt az egyet követeli meg, hogy „ne csak tanítsa, hanem szeresse a magyar gyermeket”.”

Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Klebelsberg_Kuno

9. A nemzeti érték hivatalos weboldalának címe:

www.jakabszallas.hu

III. MELLÉKLETEK

  1. Az értéktárba felvételre javasolt nemzeti érték fényképe vagy audiovizuális-dokumentációja

A régi alma mater előtt

Palánkai István és felesége Palánkai Istvánné Somfai Ilona tanítók

fogadják a gyerekek köszöntését.

Fercsi Irén, Berki Erzsi és H. Tóth Kati

Felsőjakab, cca. 1955

Forrás: régi könyvtári gyűjtemény

Palánkai István és Palánkai Istvánné Somfai Ilona tanítók Felsőjakab, 1951.

Palánkai Istvánné Somfai Ilona tanítónő és osztálya Felsőjakab, 1956

Palánkai István és osztálya Felsőjakab, 1956.

Száraz Erzsébet tanítónő és osztálya

Felsőjakab, 1958 A nagy gyermeklétszám miatt ideiglenesen a Seitz-féle tanyán.

Forrás: Mészáros László

Ballagók. Felsőjakab 1959

Palánkai István és Száraz Erzsébet. H. Tóth Kati, Fercsi Irén, Csontos Mari, Berki Erzsi

Ballagók. Felsőjakab 1959

Palánkai István és Száraz Erzsébet. H. Tóth Kati, Fercsi Irén, Csontos Mari, Berki Erzsi

Ballagók. Felsőjakab 1959

Palánkai István és Száraz Erzsébet. H. Tóth Kati, Fercsi Irén, Csontos Mari, Berki Erzsi

Ballagók. Felsőjakab 1959

Palánkai István és Száraz Erzsébet. H. Tóth Kati, Fercsi Irén, Csontos Mari, Berki Erzsi

Ballagók. Felsőjakab 1959

Palánkai István és Száraz Erzsébet. H. Tóth Kati, Fercsi Irén, Csontos Mari, Berki Erzsi

Mészáros László és tanítványai Felsőjakab, 1959

Száraz Erzsébet tanítónő osztálya Felsőjakab 1960

Palánkai Istvánné Somfai Ilona és tanítványai

Felsőjakab, cca. 1960

Szűcs Imréné Márkli Ibolya tanítónő és osztálya Felsőjakab, 1961

Szűcs Imréné Ibolya tanító néni és osztálya Felsőjakab, 1963

Szűcs Imréné Ibolya tanító néni és osztálya Felsőjakab, 1965

Szűcs Imréné tanító néni és osztálya Felsőjakab, 1966

Ballagók Felsőjakab, 1968

Peregi Magdolna, Zöldi János, Gábor József, H. Tóth János és Rohánszki Mária

Tanítók:

Tánczos Éva, Szűcs Imréné Márkli Ibolya,

Mészáros László és Mészáros Lászlóné Száraz Erzsébet

A fenti képek forrása: régi könyvtári gyűjtemény

Virág József és tanítványai Felsőjakab, cca. 1970

Forrás: Élet a régi Jakabszálláson FB oldal

Felsőjakabi iskolában, a magnós módszer meghonosítója: Szerdahelyi Andorné és tanítványai

Forrás: Élet a régi Jakabszálláson FB oldal

A jakabszállási /felsőjakabszállási/ IV. számú római katolikus elemi népiskola anyakönyvi naplója 1934. évi január 2-án nyittatott.

Pigniczki István róm. kat. tanító

A jakabszállási /felsőjakabszállási/ IV. számú római katolikus elemi népiskola anyakönyvi naplója 1934. évi január 2-án nyittatott.

Pigniczki István róm. kat. tanító

A névsor:

1.sorszám: Barta Erzsébet 1925, Bárány Erzsébet 1927, Bozó Ferenc 1925, Bóna Jusztina 1926, Bozó Mária Valéria 1927, Bozó Margit Irén 1927 Deák János 1925 Farkas Irén 1926 Fazekas Judit 1925 Fábián Pál 1925

  1. sorszám: Gere Ilona 26 Gulyás Ilona 25 Gyuris Jenő 24 Gyuris Piroska 26 Juhász Eszter 27 Kapus József 26 Kapus Ferenc 24 Kerekes József 27

Konfár Mária 25 Kozma Erzsébet 27

  1. sorszám: Kósa Imre 26 Lisztes Rozália 26 Lisztes Sarolta 27 Lisztes Terézia 26

Molnár Anna 27 Molnár Márton 25 Rigó Sándor József 25 Rigó István 23

Sándor Imre 26 Szász Mária 25.

  1. sorszám Szász Mátyás 27 Tóth Ilona 27 Tóth Ferenc 27 Túróczi Gábor 27

Varga László Márton 26, Zöldi Antal 25 Zöldi János 26 Bárány Mária 27

Bóna Sándor 24 Bori Ferenc 25

  1. sorszám: Bori Ilona 24 Bozó Erzsébet 23 Deák Julianna Erzsébet 23 Fülöp Zsuzsanna 21 Gere László -, Juhász Jenő 25 J..Szabó Etel 25 Kerekes Anna 25

Kóczián Julianna 26 Molnár Mária 22

  1. sorszám: Molnár Anna 25 Sándor József 24 Sári László 26 Túróczi Mária 23

Fábián Mihály 23 Gulyás Rozália 23 Gyenes József 22 Kovács Jenő 22

Konfár József 22 H. Tóth Irén 22

  1. sorszám: Sári János 25 Szász István 22 Túróczi Ferenc 22 Bori Terézia 23

Fazekas Mihály 23 Fercsi József 23 Gere József 20 Gyenes Irén 21

Juhász József 23 J. Szabó Sándor 23

  1. sorszám: Kerekes Margit 23 Kun Zsuzsanna 23 Petró Imre 23 Sós István 22

Szelei Mihály Tamasi Mária 24 Tóth Antal 21 Tóth Terézia 23

T. Nagy László 22 Zöldi Ferenc 23

  1. sorszám: Csató Irén 21 Farkas Balázs 21 J. Szabó Balázs 21 Pintér Margit 22

Rigó Mihály 27 T. Nagy György 20 T. Nagy István 20 Zöldi Mária 21

Bori József 21 Gulyás Erzsébet 22

  1. sorszám: Kerekes Mária 21 Tóth Kovács István 22 Labancz Ilona 20

B. Tóth István 21 B. Tóth Sándor 23 Pomozi Gábor 26 (születési éve)

Lezáratott évzáró vizsgán Jakabszállás 1934. június 8-án

Dr Balázs László iskolaszék elnök sk.

ARCANUM ADT találatok

Forrás: www.arcanum.hu oldal

A jegyzékeket összeállította: Szabóné Harkai Erika

ARCANUM Felsőjakab találatok

2 találat (0,024 másodperc)

Rendezés: Dátum

Kecskemét törvényhatósági jogú város polgári név- és címtára az 1940-41. évre (Kecskemét, 1940)

1. (64. oldal) [...] 131 2 h Kürtösi László Felsőjakab 2 h Kürtösi Pál Szarkás [...]

Szabad Föld, 1971. július-december (27. évfolyam, 27-52. szám) 2. 1971-12-19 / 51. szám

[...] a kecskeméti Tal­­fája a jakabszállási Felsőjakab és a többi villamosításra váró [...]

ARCANUM Felsőjakabszállás találatok

7 találat (0,025 másodperc)

Rendezés: Dátum

Kecskeméti Közlöny, 1937. május (19. évfolyam, 98-120. szám) 1. 1937-05-16 / 110. szám

[...] 11 03 14 38 15 Felsőjakabszállás m h 7 10 12 [...]

Kecskeméti Lapok, 1937. január-június (70. évfolyam, 1-26. szám) 2. 1937-05-16 / 20. szám

[...] 11 03 14 38 15 Felsőjakabszállás m h 7 10 12 [...]

Kecskeméti Közlöny, 1941. szeptember (23. évfolyam, 199-223. szám) 3. 1941-09-13 / 209. szám

[...] József né 156 számú tanya Felsőjakabszállás megállónál 8052 EGY hold szőlő [...]

1942, Posta (Rendeletek Tára a Magyar Királyi Posta részére, 1942. 1-58. szám) 4. 1942-05-01 / 20. szám

[...] 1937 évi Helységnévtárban 206 o Felsőjakabszállás v mh O Jakab­­szállás ezentúl [...] 1941 évi Helységnévtárban 164 o Felsőjakabszállás v mh O Jakab­szállás ezentúl [...]

Kecskeméti Közlöny, 1943. február (25. évfolyam, 25-47. szám) 5. 1943-02-06 / 29. szám

[...] GYENGE fiastehén eladó Kontár Já­nosnál Felsőjakabszállás 139 Közei a megállóhoz 96 [...]

Budapesti Közlöny, 1943. február (77. évfolyam, 26-48. szám) 6. 1943-02-07 / 30. szám

[...] uj postahivatal kézbesítőkőre Jakab­­szállás Felsőjakabszállás Jakabszállási tanyák és Kocsis t [...]

Kecskeméti Közlöny, 1943. február (25. évfolyam, 25-47. szám) 7. 1943-02-08 / 30. szám

[...] Mik ós tér 1 nosnál Felsőjakabszállás 139 Közel BB [...]

ARCANUM Felső-jakabszállás találatok

29 találat (0,082 másodperc)

Rendezés: Dátum

Kecskeméti Közlöny, 1928. szeptember (10. évfolyam, 198-222. szám) 1. 1928-09-18 / 211. szám

[...] 07 6 T 5 15 Felső Jakabszállás m h 6 38 12 [...]

Kecskeméti Lapok, 1928. július-december (61. évfolyam, 152-292. szám) 2. 1928-09-20 / 213. szám

[...] 1918 1841 1407 615 15 Felsó Jakabszállás m h 6381212 1911 1856 [...]

Kecskemét és Vidéke, 1928. július-december (9. évfolyam, 27-52. szám) 3. 1928-10-14 / 41. szám

[...] 14 07 6 15 15 Felső Jakabszállás m h 6 38 12 [...]

Kecskeméti Közlöny, 1928. november (10. évfolyam, 249-272. szám) 4. 1928-11-18 / 262. szám

[...] 55 8 35 15 é Felső Jakabszállás m h 6 32 12 [...]

Kecskeméti Közlöny, 1929. április (11. évfolyam, 75-98. szám) 5. 1929-04-12 / 83. szám

[...] 550 1852 8 10 15 Felső Jakabszállások 6 6 1207[...]

Kecskeméti Közlöny, 1930. május (12. évfolyam, 98-122. szám) 6. 1930-05-11 / 106. szám

[...] Fehértó Felső Matkó Alsó Matkó Felső Jakabszállás Jakabszállás Ko­csistanya Jakabszállási tan [...]

7. 1930-05-13 / 107. szám [...] Fehértó Felső Matkó Alsó Matkó Felső Jakabszállás Jakabszállás Ko­csistanya Jakabszállási tanyák Bugac [...]

Kecskeméti színházi és sport élet, 1930 (4. évfolyam, 1-46. szám) 8. 1930-05-17 / 18. szám

[...] ry Felső Matkó Alsó Matkó Felső Jakabszállás Jakabszállás Kocsis tanya [...]

Kecskeméti Közlöny, 1930. május (12. évfolyam, 98-122. szám) 9. 1930-05-23 / 116. szám

[...] 14 26 18 32 15 Felső Jakabszállás m h 6 46 11 [...]

Vasuti és Közlekedési Közlöny, 61. évf. (1930) 10. 1930-06-05 / 45. szám

[...] Fehértó Felső Matkó Alsó Matkó Felső Jakabszállás Jakabszállás Kocsistanya Jakabszállási tany[...]

Kecskeméti Közlöny, 1931. március (13. évfolyam, 49-73. szám) 11. 1931-03-31 / 73. szám

[...] 2 o 16 05 15 Felső Jakabszállás m h 6 46 11 [...]

Kecskeméti Közlöny, 1931. április (13. évfolyam, 74-97. szám) 12. 1931-04-02 / 75. szám

[...] 2 o 16 05 15 Felső Jakabszállás m h 6 46 11 [...]

Kecskeméti Közlöny, 1931. augusztus (13. évfolyam, 172-195. szám) 13. 1931-08-02 / 173. szám

[...] 6 36 14 26 15 Felső Jakabszállás m h 6 46 19 [...]

14. 1931-08-04 / 174. szám

[...] 6 36 14 26 15 Felső Jakabszállás m h 6 46 19 [...]

Kecskeméti Közlöny, 1931. szeptember (13. évfolyam, 196-220. szám) 15. 1931-09-29 / 219. szám

[...] 7 25 14 26 15 Felső Jakabszállás m h 6 46 18 [...]

Kecskeméti Közlöny, 1931. október (13. évfolyam, 221-247. szám) 16. 1931-10-02 / 222. szám

[...] 7 25 14 26 15 Felső Jakabszállás m h 6 46 18 [...]

Kecskeméti Közlöny, 1932. május (14. évfolyam, 99-120. szám) 17. 1932-05-22 / 114. szám

[...] 8 47 14 34 15 Felső Jakabszállás m h 5 1 2 [...]

Kecskeméti Közlöny, 1932. szeptember (14. évfolyam, 197-221. szám) 18. 1932-09-30 / 221. szám

[...] 8 47 14 34 15 Felső Jakabszállás m h 6 14 18 [...]

Kecskeméti Közlöny, 1933. május (15. évfolyam, 98-122. szám) 19. 1933-05-16 / 110. szám

[...] 50 S 14 34 15 Felső Jakabszállás 6 10 19 20 3 [...]

Kecskeméti Közlöny, 1934. május (16. évfolyam, 97-121. szám) 20. 1934-05-08 / 103. szám

[...] 8 50 14 34 15 Felső Jakabszállás 6 10 19 50 8 [...]

Kecskeméti Közlöny, 1934. szeptember (16. évfolyam, 197-221. szám) 21. 1934-09-14 / 207. szám

[...] 34 Jakabszállás indl 18 41 Felső Jakabszállás m [...]

22. 1934-09-16 / 209. szám [...] 34 Jakabszállás ind 18 41 Felső Jakabszállás m h ind 18 46 [...]

Kecskeméti Közlöny, 1936. október (18. évfolyam, 224-250. szám) 23. 1936-10-02 / 225. szám

[...] 8 39 14 36 15 Felső Jakabszállás m h 7 09 19 [...]

Kecskeméti Lapok, 1936. július-december (69. évfolyam, 26-52. szám) 24. 1936-10-04 / 40. szám

[...] 1933 8 39 1436 15 Felső Jakabszállás m h 7 09 [...]

Kecskeméti Közlöny, 1936. október (18. évfolyam, 224-250. szám) 25. 1936-10-06 / 228. szám

[...] 1933 8 39 1436 15 Felső Jakabszállás m h 7 09 [...]

Kecskeméti Közlöny, 1937. október (19. évfolyam, 223-248. szám) 26. 1937-10-05 / 226. szám

[...] 8 39 14 38 15 Felső Jakabszállás m h 7 08 18 [...]

Kecskeméti Lapok, 1937. július-december (70. évfolyam, 27-52. szám) 27. 1937-10-10 / 41. szám

[...] 8 39 14 38 15 Felső Jakabszállás ni h 7 08 S [...]

Kecskemét és Vidéke, 1938. július-december (19. évfolyam, 27-52. szám) 28. 1938-10-24 / 43. szám

[...] 11 23 14 38 15 Felső Jakabszállás m h 6 57 12 [...]

1944, Posta (Rendeletek Tára a Magyar Posta részére, 1944. 1-54. szám) 29. 1944-10-20 / 46. szám

[...] felső v mh 212 o Felső jakabszállás v mh A Jakab­­szállás bejegyzést [...]

ARCANUM Jakabszállás felső találatok

10 találat (0,026 másodperc)

Rendezés: Dátum

Károly János - Nyirák Sándor: Emlékkönyv a székesfehérvári püspöki megye százados ünnepére 1877 (Székesfehérvár, 1877)

1. A székesfehérvári egyházmagye névtára (333. oldal)

[...] Darumajor Andormajor Erzséhetmajor Csillagmajor Sár­­osmajor Jakabszállás Felső Szolgaegyháza katli templommal és iskolával [...]

Pesti Hírlap, 1911. augusztus (33. évfolyam, 195-206. szám) 2. 1911-08-31 / 206. szám

[...] a város külterületein és pe­dig Jakabszálláson Felső és Aisógalamboson 1911 augusztus 31 [...]

Világ, 1911. augusztus (2. évfolyam, 180-206. szám)

3. 1911-08-31 / 206. szám [...] a város külterületein és pedig Jakabszálláson Felső és Alsógalam­boson A gyűléseken megjelent [...]

1944, Posta (Rendeletek Tára a Magyar Posta részére, 1944. 1-54. szám) 4. 1944-10-20 / 46. szám

[...] töröljék és írják be 1 Jakabszállás felső v mh 212 o Felsőjód [...] után új címszóként írják be Jakabszállás felső v mh A Jakabszállás Pest [...]

Kecskeméti Lapok, 1945. január-június (78. évfolyam, 2-52. szám) 5. 1945-06-03 / 45. szám

[...] 8 43 és 15 03 Jakabszállás felső 8 48 és 15 08 [...] 6 53 és 19 16 Jakabszállás felső 6 58 és 19 20 [...]

1945, Posta (Rendeletek Tára a Magyar Posta részére, 1945. 1-48. szám) 6. 1945-10-20 / 30. szám

[...] töröljék és írják be 1 Jakabszállás felső v mh 214 o Felsőmatkó [...] után új címszóként írják be Jakabszállás felső v mh Jakabszállás Pest Pilis [...]

Kárpáti Zoltán (szerk.): Botanikai Közlemények, 47. kötet (1957) 7. 1957 / 1-2. szám • APRÓ KÖZLEMÉNYEK • KOVÁCS MARGIT: A nógrádi flórajárás Magnocaricion-társulásai (148. oldal)

[...] Uo Konszoc Eriophorum angustifolium 12 Jakabszállás Felső Tápió völgye Konszoc Eleocha[...]

Népszabadság, 1967. szeptember (25. évfolyam, 206-231. szám) 8. 1967-09-12 / 215. szám

[...] soroljuk fel tapaszta­latainkat Az iskolákban Jakabszállás Felső Két tante­remmel rendelkező tanyai isko­la [...]

Képes Újság, 1977. január-június (18. évfolyam, 1-26. szám) 9. 1977-01-15 / 3. szám

[...] De addig is Az iskolában Jakabszállás Fel­­sőn éppen olvasás és matemati­kaóra van [...]

Audio-Vizuális Közlemények, 1977 (14. évfolyam, 1-6. szám) 10. 1977 / 2. szám

[...] Magnós tanítónéni falun tanyán A jakabszállás felsői ált iskola által használt módszerekről [...]

Forrás: www.arcanum.hu oldal

results matching ""

    No results matching ""